domingo, 29 de abril de 2012

29/04/2012, Ⓐ International Workers Association / Asociación Internacional de los Trabajadores (IWA-AIT) Ⓐ

Pracownicy tymczasowi w Holandii zatrudnieni przez OTTO skarżą się na większe potrącenia z pensji


ottowygrac.png
Na początku roku, Związek Syndykalistów Polski otrzymał zgłoszenie od polskich pracowników firmy Otto pracujących w Holandii na temat dodatkowych opłat uszczuplających zarobki. Mieszkanie w hotelach należących do firmy nie jest teoretycznie obowiązkowe, a firma nie powinna zarabiać na zakwaterowaniu, jednak wiele wskazuje na to, że skargi pracowników są uzasadnione. Firma napisała tak w swoim piśmie do pracowników:
Zużycie energii powyżej przeciętnej będzie skutkowało potrąceniem odpowiedniej kwoty z wynagrodzenia. Naszym zdaniem zużycie mediów można obniżyć, a kosztami za nadmierne zużycie powinni zostać obciążeni użytkownicy. Jakby nie patrzeć, chodzi tu o zawartość Państwa portfeli. Starajcie się więc kontrolować swoje rachunki.

London May Day 2012 - Against Workfare


MEET: 12:00pm @ Clerkenwell Green.
RE-CONVERGE: 16:00pm @ West One Shopping Centre (by Bond Street tube)

MAP OF LOCATIONS: http://g.co/maps/wx93f
On May Day we are calling on all those fighting back against the government's austerity plans to join us in taking direct action against companies participating in the workfare schemes. Instead of standing around and listening to speeches at the end of the TUC march we will be heading straight into the West end to regroup and start taking action.

No hay comentarios:

Publicar un comentario